Zhvillohet kampionati kombëtar i notit, vendosen 22 rekorde kombëtare

notNe datat 3-4 shtator u zhvillua ne Tirane kampionati kombetar i notit, ku moren  pjese 10 ekipe: Vllaznia, Teuta, Tirana, Partizani, Flamurtari, Butrinti, Shoqata Teuta Swimming, Tornado etj.
Ne gara moren pjese 250 notare te moshave te ndryshme. Ne perfundim te garave ekipet kampione per te rritur dolen per meshkuj dhe femra ekipi Tirana, per te rinj perseri ekipi Tirana  dhe per te reja ekipi Stela. Sportistet me te  mire ishin per te rritur Noel Borshi dhe per te reja Nikol Merizaj. Per meshkuj  kupen si per kategorine e te rinjve dhe te rriturve e mori sportisti Klavio Mega.
Gjate garave u thyen gjithsej 22 rekorde kombetare. Rekordmenet e rinj u nderuan me medalje nga presidenti i Federates Shqiptare te Notit, Agim Ciraku. 

Na Ndiqni ne FB Banner

Submit a comment