Vllaznia-Tirana, tifozët bardhë e blu gjuajnë më gurë shkodranët

ttNdeshja mes Vllaznisë dhe Tiranës është shndërruar në një arenë përleshjes mes dy tifozërive, duke degjeneruar deri në gjuajtjen me gurë.

Situata ka qenë e tensionuar që në fillim të ndeshjes në orën 16:00, kur ajo startoi. Rezultati aktual është 1-0 në favor të skuadrës vendase. Ky rezultat, ka sjellë pakënaqësi për tifozat bardhë e blu, të cilët kanë çuar në përkeqësim të situatës.  Mes dy tifozërive ka pasur acarime dhe provokime, çka ka bërë që tifozët bardhë e blu të Tiranës të gjuajnë me gurë në drejtim të tifozërisë shkodrane.

Na Ndiqni ne FB Banner

Submit a comment