Videoja e dhunës në Kuvend, PD: Rama nxitësi, Prokuroria të thellojë hetimin

selamiPartia Demokratike i kerkon Prokurorise se Pergjithshme t’i shkoje deri ne fund hetimit per dhunen ndaj deputetit te saj, Strazimirit, por te shtrije hetimin edhe me tej duke perfshire ne te edhe kryeministrin Rama, pasi sipas PD eshte ai inspiruesi dhe nxitesi i kesaj dhune.

Ne nje deklarate per median, deputeti Eduard Selami ka thene se videoja e publikuar fakton dhunen brutale te ushtruar nga dy deputetet socialiste ndaj Strazimirit, pas fjales qe ai mbajti ne seancen plenare te 10 korrikut.

Na Ndiqni ne FB Banner

Submit a comment