Tifozat Kuq e Zi, arrijnë në Portugali

kq e zi kukuq

 

Tifozat kuqezinj të Kombëtares Shqiptare, kanë mbëritur mesditën e sotme në Aveiro të Portugalisë ku në mbrëmje do të zhvillohet ndeshja mes Portugalisë dhe Shqipërisë e vlefshme për eleminatoret e evropianit “Francë 2016″. Grupi “TKZ” ka udhëtuar drejt Portugalisë për të mbështetur ekipin e drejtuar nga tekniku Xhani De Biazi.

Sot në stadium pritet të jenë reth 200 tifoza Shqiptarë ku me të cilët pritet të bashkohen edhe Shqiptarë që jetojnë në Spanjë apo Portugali. Si gjithmonë kur luan Kombëtarja edhe nëpër transferta të largëta, Tifozat Kuq e Zi janë gjithnjë të pranishmëm në mbështetje të ekipit Kombëtar.

Foto të tifozave:

Na Ndiqni ne FB Banner

Submit a comment