Superliga/ Sot tre ndeshjet e fundit të javës 5-të, Tirana kryesuese luan në Laç

superioreSuperliga shqiptare e futbollit mbyll sot javën e 5-te me tre sfidat e fundit, ku interes të vecante ka përballja e Laçit me Tiranën.

Ndeshjet do të luhen të gjitha në orën 14:00 dhe kalendari eshte: Elbasani-Flamurtari (ndeshja do të luhet në Peqin),  Vllaznia-Apolonia në “Loro Boriçi” dhe Laçi-Tirana në fushën e kurbinasve.

Te premten u luajten dy takimet e para të kesaj jave,  ku Skënderbeu mundi me rezultatin 2-0 Kukësin në Korçë, ndërsa Partizani fitoi në Tiranë po me rezultatin 2-0  me Teutën e Durrësit.

Superliga, java e 5-të:

PARTIZANI – TEUTA   2-0
Golat: Raçiç 39′, Fazliu 42
Gjyqtarë: R.Sadiku, G.Qirici, E.Ganxhi

SKËNDERBEU – KUKËSI  2-0
Golat: Sefa 65′, Progni 77′
Gjyqtarë: E.Jorgji, R.Preca, A.Mahmuti, E.Barushi

20.10.2014 (ora 14:00)
Elbasani – Flamurtari
Vllaznia – Apolonia
Laçi – Tirana
Klasifikimi: Tirana 10 pikë, Partizani 10, Skënderbeu 10, Flamurtaru 7, Kukësi 7, Vllaznia 5, Apolonia 4, Teuta 4, Laçi 3, Elbasani 0 pikë .

Na Ndiqni ne FB Banner

Submit a comment