Spanjë- Real Madrid në provë të vështirë pas nisjes zhgënjyese të sezonit

ronaldoReal Madrid, qe do te luaje ne fushen e La Corogne, Atletico qe do te prese Celta Vigo, Barcelona ne perballjen me Levante, jane ndeshjet kryesore te javes se 4-t te kampionatit te Spanjes ne futboll. Real eshte para nje prove te veshtire pas nisjes zhgenjyese te sezonit. Madrilenet pas 3 ndeshjesh, kane dy humbje me Real Sociedad (4-2) dhe Atletico (2-1). Hera e fundit qe “Shtepia e bardhe” , ka humbur dy nga tre ndeshjet e para ne Liga, ka qene sezoni 2005-2006, kur Barça fitoi kampionatin me nje diference prej 12 pikesh.
Barcelona ndihet komode ne kete fillimsezoni, kur pas 3 ndeshjesh ka fituar 9 pike, me golavarazh…6-0.
Programi i javes se 4-t eshte:
E premte:
(21.00) Elche – Eibar
E shtune:
(16.00) Deportivo La Corogne – Real Madrid
(18.00) Athletic Bilbao – Grenade
(20.00) Atletico Madrid – Celta Vigo
(22.00) Espanyol Barcelone – Malaga
E diele:
(12.00) Real Sociedad – Almeria
(17.00) Villarreal – Rayo Vallecano
(19.00) Cordoue – Séville
(21.00) Levante – FC Barcelona
E hene:
(20.45) Getafe – Valencia

Na Ndiqni ne FB Banner

Submit a comment