Sony prezanton Xperia Z3

soniVetëm 6 muaj pas prezantimit të  Xperia Z2, Sony ka prezantuar tashmë zyrtarisht Xperia Z3.  Smartfoni ka një cip Snapdragon MSM8974AC quad-core 2.5GHz, së bashku me 3GB RAM dhe grafike Adreno 330. Nuk ka ekran 2K, por si të gjithë anëtarët e rinj të familjes Xperia ka rezolucionin prej 1080p.

Z3 vjen me ekrani 5.2 inç sikurse  edhe paraardhësi i tij. Opsionet e ngjyrave përfshijnë: te bardhe, te zeze si dhe ngjyre bakri dhe meltalike. http://www.albeu.com/teknologji/sony-prezanton-xperia-z3-foto-lajm/168631/

Na Ndiqni ne FB Banner

Submit a comment