Real Madridi marrëveshje spektakolare për stadiumin

realSpanjë-Skuadra mbretërore e Real Madridit, është afër nënshkrimit të një marrëveshje gjigante sponsorizimi.

Drejtuesit e Real Madridit janë në bisedime me kompaninë “Abu Dhabi” dhe pritet që së shpejti të nënshkruajnë me ta marrëveshjen për ndërrimin e emrit të stadiumit.

Nëse marrëveshja do të konkretizohet stadiumi epik nuk do të quhet më vetëm “Santiago Bernabeu”, por “Abu Dhabi Santiago Bernabeu”.

Nga kjo marrëveshje, Madrilenët do të përfitojnë 500 milionë euro për 20 vitet e ardhshme, ose 25 milionë euro çdo vit, raporton Marca.

Spanjë-Skuadra mbretërore e Real Madridit, është afër nënshkrimit të një marrëveshje gjigante sponsorizimi.

Drejtuesit e Real Madridit janë në bisedime me kompaninë “Abu Dhabi” dhe pritet që së shpejti të nënshkruajnë me ta marrëveshjen për ndërrimin e emrit të stadiumit.

Nëse marrëveshja do të konkretizohet stadiumi epik nuk do të quhet më vetëm “Santiago Bernabeu”, por “Abu Dhabi Santiago Bernabeu”.

Nga kjo marrëveshje, Madrilenët do të përfitojnë 500 milionë euro për 20 vitet e ardhshme, ose 25 milionë euro çdo vit, raporton Marca.

 

Na Ndiqni ne FB Banner

Submit a comment