PD: Qeveria mbulon korrupsionin 1.2 milionë dollarë, duke sulmuar opozitën

Oriola NebiajPartia Demokratike akuzoi sot qeverine se nuk mban asnjë përgjegjësi pas publikimit të aktit korruptiv të skandalit me 1.2 milionë dollarë. “Rama dhe Meta bëhen qesharakë me reagimet e tyre që konfirmojnë skandalin, por sulmojnë opozitën për transparencën që bën. Fakti është se forma e korrupsionit që ka instaluar qeveria, është i denjë për rekord Ginnes. 1.2 milionë dollarë, që i biri shef i madh tek ministria e Mjedisit, ia tenderon të atit të tij, që ka kompani fidanësh është i dokumentuar tek buletini zyrtar”, u shpreh Oriela Nebijaj, zedhenese e PD-se gjatë një deklarate për mediat ditën e sotme.

Submit a comment