Nike dhe Teague krijojnë avionin “revolucion” në sport

avioniLajma i mirë vjen për Federatat, klubet, trajnerët dhe lojtarët e futbollit dhe jo vetëm. Kompania Teague ka dizenjuar një avion, i cili pritet të bëjë një revolucion të vërtetë përsa i përket udhëtimeve dhe teknologjisë.

Mjeti i ri fluturues, që është një bashkëpunim me Nike, pritet ta bëjë më të lehtë udhëtimin e sportistëve nga një vend në tjetrin dhe për më tepër nga një kontinent në tjetrin.

Futbollistët e kombëtares së Brazilit, të cilët luajtën në New Jersey përballë Kolumbisë dhe Ekuadorit, duhet të udhëtojnë rreth 8000 milje për tu rikthyer te skuadrat e tyre në Europë. http://sport.albeu.com/sport/nike-dhe-teague-krijojne-avionin-revolucion-ne-sport-foto-lajm/169569/

Na Ndiqni ne FB Banner

Submit a comment