Neymar ndali Messin të shkonte në shifrën e 400 golave

Neymar ndali MessinNëse Lionel Mesi do të shënonte dy gola mbrëmë, në ndeshjen e fituar 2-0 ndaj Blbaos, atëherë do ta çonte në 400 numrin e golave të shënuara me fanellën e Barcelonës dhe atë të Argjentinës. Por, “pengesa” e tij ishte shoku i skuadrës, Nejmar, i cili i “vodhi” mundësinë ta bënte këtë.

Mesi ka shënuar plot 356 gola me fanellën e Barcelonës, ndërsa 42 gola tjerë i ka shënuar me fanellën e Argjentinës, 398 gola në total. Argjentinasi ka shënuar 245 gola për Barcelonën në La Liga, ndërsa në Champions League ka shënuar plot 67 gola.

Falë këtyre statistikave perfekte, Leo Mesi ka arritur të fitojë “Topin e Artë” katër herë radhazi, duke u bërë lojtari i pari në historinë e futbollit që arrin një gjë të tillë.

Na Ndiqni ne FB Banner

Submit a comment