Milani përballet sot ndaj Empolit të Hysajt

mialaniNdeshja e parë që do të hapë javën e katërt të Serie A është ajo mes Empolit dhe Milanit e cila luhet mbrëmjen e sotme në 20:45. Kuqezinjtë duan të kthehen te fitorja pas humbjes 0-1 kundër Juventusit, ndërsa Empoli kërkon një rezultat pozitiv dhe do të shfrytëzojë faktorin fushë.

Menez për Milanin me shumë mundësi do ta nisë ndeshjen nga stoli, dhe titullarë priten, Torres dhe Van Ginkel. Në anën tjetër, te Empoli titullar është edhe mbrojtësi Shqiptar, Elseid Hysaj, ndërkohë maja e sulmit do të përbëhet nga Tavano dhe Macarone.

Na Ndiqni ne FB Banner

Submit a comment