Meta uron kreun e ri të Kosovës

meataKryetari i Kuvendit Ilir Meta uroi sot Kryetarin e sapozgjedhur te Kuvendit te Kosoves Kadri Veseli. Meta uron suksese Veselit ne detyren e re dhe te gjithe parlamentareve te Kosoves gjate kesaj legjislature

“Kuvendi i Kosoves rol kyc ne forcimin e institucioneve demokratike te vendit. Mirepres z. Veseli ne Tirane se shpejti. Shqiperia mbeshtet avancimin e Kosoves drejt te ardhmes europiane pa humbur kohe”.

Submit a comment