Krytari i KMSH-së pret një delegacion të IIROSA

skender brucaj

Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë z. Skender Brucaj, priti në një takim një delegacion nga Organizata Ndërkombëtare e Ndihmës Islamike (IIROSA), me qëndër në Arabinë Saudite.

Delegacioni i IIROSA kryesohej nga Sekretari i Përgjithshem z. Ihsan Saleh Tajeb dhe Drejtori Rajonal i Ballkanit z. Ismet Kazim Bahiti.

Në takim u fol për bashkëpunim mes dy palësh.

Na Ndiqni ne FB Banner

Submit a comment