Juventusi interesohet për Adnan Januzajn

januzajAdnan Januzaj është duke e kërkuar një ekip të ri pasi hapësirat te “Manchesteri” duken mjaft të vogla. Në ditët e fundit, mediat italiane, por edhe ato angleze kanë raportuar se Juventusi po kërkon me ngulm mesfushorin kosovar.

Italianët kanë ofruar plot 40 milionë euro për të siguruar shërbimet e Adnanit. Ky i fundit po mbetet gjithmonë zgjedhja e dytë e holandezit Van Gal dhe kërkon me patjetër të lëvizë nga “Old Traford”. Në janar Juventusi mund të paraqitet me një ofertë zyrtare në dyert e Manchesterit.

Na Ndiqni ne FB Banner

Submit a comment