INUK aksion në Lin-Pogradec dhe Berat-Lushnje

INUKInspektoriati Ndërtimor Urbanistik Kombëtar ka nisur sot aksionin për prishjen e ndërtimeve pa leje në aksin Lin-Pogradec. INUK bën me dije se gjatë këtij aksioni do prishen edhe ndërtimet pa leje përgjatë liqenit të Ohrit.

Po ashtu prishje ndërtimesh do ketë edhe për Unazën e Madhe si dhe në aksin Lushnje-Berat.

Prishjen e ndërtimeve pa leje buzë liqenit të Ohrit e ka komentuar edhe kryeministri Rama, duke u shprehur se është koha për pastrim.

“Nis operacioni i shkuljes së dhjetra çibanëve nga buza e Liqenit të Pogradecit #Koha për pastrim , shkruan Rama në Facebook.

Na Ndiqni ne FB Banner

Submit a comment