HTC prezanton pasardhësin e Desire 816

reHTC prezanton pasardhësin e Desire  816. Bëhet fjalë për HTC  Desire  820 i cili është smartfoni i parë më çipin Qualcom Snapdragon 615 i cili ka një proçesor tetë bërthamësh me tetë bërthama Cortex-A53.

Çipi është i bazuar në arkitekturën 64Bit dhe HTC do të përditësojë këtë telefon në Android L I cili është dizenjuar të përfitojë nga avantazhet e arkitekturës 64Bit. Desire  820 ka një ekran 5.5 inç me rezolucion 1280 x 720, kamera të pasme 13 Megapixel, 8  Megapixel kamerë frontale dhe bokse BoomSound.

Na Ndiqni ne FB Banner

Submit a comment