Hamilton fiton Çmimin e Madh të Italisë në Formula 1

ha

Britaniku Lewis Hamilton (Mercedes) fitoi para pak minutash Çmimin e Madh të Italisë të Formulës 1, gara e 13-të e këtij sezoni, në cirkuitin e Monzas, përpara shokut të tij të skuadrës, gjermanit Nico Rosberg dhe brazilianit Felipe Massa (Williams), të cilët zunë përkatësisht vendin e dytë dhe të tretë. I nisur nga pole position por me një fillim gare të dobët, Hamilton përfitoi nga një gabim i Rosberg në gjysmë të garës duke shënuar fitoren e tij të 28-të në F1, e gjashta në këtë vit.

 

 

 

 

 

Na Ndiqni ne FB Banner

Submit a comment