Fier, shpërthim gazi nga një pus nafte në Verri, evakuohen banorët e fshatit

fiewrNjë pus nafte ka shpërthyer në fshatin Verri të Fierit, mbrëmjen e djeshme, prej të cilit është çliruar gaz. Banorët e fshatit janë evakuar menjëherë nga zona, sëbashku me nxënësit e shkollës “Vasil Sota”, mësimi i të cilëve u pezullua.

“shpërthimi dyshohet se ka ndodhur në orët e mbrëmjes në një nga puset e naftës në fshatin Verri të komunës Mbrostar. Për sigurinë e banorëve, ata janë evakuar nga fshati. Grupet e punës janë duke u përpjekur për mbylljen e këtij pusi, vënien e situatës nën kontroll dhe shmangien e rrezikut për njerëzit.”

Na Ndiqni ne FB Banner

Submit a comment