Euro 2020- Londra do të presë takimin final dhe dy gjysmëfinalet

sport Londra do te prese finalen dhe dy ndeshjet gjysmefinale te Euro-2020 ne futboll, ndeshje qe do te luhen per here te pare prej 60 vjetesh ne 13 qytete te 13 shteteve te ndryshme te Evropes, beri te ditur te premten  Michel Platini, president i UEFA-s.
Vetem dy qytete (Londra dhe Munichu) ishin ne gare per te pritur finalen dhe gjysmefinalet.
Nderkohe, ndeshjet çerekfinale te Euro-2020  do te luhen ne Munich, Bakou, Saint-Pétersbourg dhe Rome, theksoi Platini.
Ndeshjet e grupeve dhe ato per te 8-tat e finaleve do te luhen ne Kopenhage, Bukuresht, Amsterdam, Dublin, Bilbao, Budapest, Bruksel dhe Glasgow, sipas UEFA-s.

Na Ndiqni ne FB Banner

Submit a comment