Elbasan: Policia arreston 13 persona në 24 orë, akuzohen për vepra të ndryshme penale

elGjatë 24 orëve të fundit shërbimet e Drejtorisë së Policisë së qarkut të Elbasanit, si dhe katër Komisariatet e Policisë në rrethe, kanë bërë të mundur arrestimin në flagrancë të 13 personave, të cilët akuzohen për vepra të ndryshme penale, mes tyre edhe persona të shpallur në kërkim.
Burime të Policisë bëjnë të ditur se “ gjatë një aksioni policor janë arrestuar 13 persona, pasi kishin konsumuar vepra të ndryshme penale, parashikuar nga neni 134 Kodit Penal.
‘Veprime që pengojnë zbulimin e së vertetës”.

Materialet në ngarkim të tyre i kanë kaluar prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për hetime të mëtejshme.

Na Ndiqni ne FB Banner

Submit a comment