Carlos Tevez, kandidat për repartin sulmues në përfaqësuese

tevezGerardo Martino, seleksioneri i ri i Argjentinës, eshte shprehur te merkuren se sulmuesi i Juventus, Carlos Tevez, i injoruar nga paraardhesi i tij, eshte kandidat per postin e N.9, ashtu si dhe Sergio Aguero dhe Gonzalo Higuain.
“Ne se doni te dini qe Tevez ben pjese ne skemen e lojes? Vetem ne numerin 9. A nuk luan ne asnje pozicion tjeter. Ai eshte ne konkurrence me Higuain, Aguero dhe kjo eshte çeshtje e zgjedhjeve te seleksionerit”, deklaroi Gerardo Martino per gazeten La Nacion.
Pas 3 vjet pa u seksionuar dhe nje Boterori kaluar para televizorit te tij, Tevez shpreson te kthehet ne seleksionin argjentinas, por ai do te jete 34 vjeç ne Boterorin 2018 ne Rusi.
Para ndeshjes miqesore Gjermani- Argjentine para dy javesh, ish-trajneri i Barcelones kishte thene se porta eshte e hapur per Tevez dhe lojtare te tjere qe luajne ne Evrope apo ne kampionatin e Argjentines.
Pas 5 vjetesh pa shenuar ne kupat evropiane, Tevez shenoi dy gola te marten ne mbremje ne Ligen e Kampioneve.

Na Ndiqni ne FB Banner

Submit a comment