Beckenbauer: Gotze nuk ka dhënë te Bayerni atë që prisnim

Beckenbauer

Franc Beskenbauer, ka shprehur mendimet e tij lidhur me ecurinë e Bajernit në sezonin e ri, duke bërë krahasime me të kaluarën.  Presidenti i nderit i klubit bavarez ka folur për çështje si lodhja fizike, dëmtimet dhe mbi të gjitha performanca e yllit gjerman, Mario Gotze.

Gotze është komplet tip tjetër nga Ribery. Francezi përpiqet që të çajë mbrojtjen, ta shkatërrojë atë. Ndërsa Gotze ka pikë të fortë imagjinatën dhe idetë. Jam i lumtur që i kemi të dy në skuadër. Gotze është talent i jashtëzakonshëm, por në vitin e kaluar nuk ra shumë në sy te Bayerni, nuk ia doli siç duhej.” u shpreh Beckenbauer.

Na Ndiqni ne FB Banner

Submit a comment