Bayern- Ribery do të mungojë edhe në ndeshjen e të martës

riberiTrajneri Pep Guardiola beri te ditur te henen se Bayern Munich do te luaje pa Franck Ribéry te marten ndaj Paderborn, duke e lene te hapur mundesine per nje kthim te mundshem per Arjen Robben per ndeshjen e javes se 5-te ne Bundesliga.

“Une mendoj se Franck nuk eshte i gatshem per neser (e marte)”, tha Guardiola ne nje konference shtypi per mesfushorin ofensiv francez.

Ribéry, 31 vjec, nuk ka luajtur vecse 23 minuta (nje gol) ndaj Stuttgart, per aresye demtimesh, qe e kane shoqeruar qe ne fllim te sezonit. Ai mungoi edhe ne ndeshjen e C1 ndaj Manchester City (1-0) si dhe ne ndeshjen e se shtunes ne Hambourg (0-0).

Na Ndiqni ne FB Banner

Submit a comment