Ancelotti: Ka ardhur koha të mos bëjmë më gabime

anchelotiTrajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, para ndeshjes kundër Deportivos ka folur në konferencë për shtyp. Një ndeshje kjo e konsideruar si “sfida e kthimit” për “Galaktikët” pasi kanë humbur gjashtë pikë në tri ndeshjet e para të kampionatit spanjoll.

Duhet të ndryshojmë nivelin e lojës dhe vazhdimësinë. Mendojmë se do të përmirësohemi dhe po përmirësohemi, në fakt. Gjithnjë është më e vështirë të luash jashtë, sesa në shtëpinë tonë. Mendoj se ka ardhur koha të ndreqim gabimet dhe të kthehemi te fitoret”, ka deklaruar Ancelotti

Formacioni i mundshëm i Real Madridit sot ndaj Deportivos
4-3-3
Kasijas
Karvahal Varan Ramos Marselo
Modriç Kros Hames
Bejl Hernandez Ronaldo

Na Ndiqni ne FB Banner

Submit a comment